چه طور از زمانی که در رفت و آمد هستیم به صورت بهینه استفاده کنیم: ایستگاه رادیویی TED

چه طور از زمانی که در رفت و آمد هستیم به صورت بهینه استفاده کنیم: ایستگاه رادیویی TED

اکثر ما برای رفت و آمد به محل کار یا تحصیل، هر روز چندین ساعت را در وسایل نقلیه می‌گذرانیم. شاید این زمان به چشم نیاید و ناچیز انگاشته شود، اما حتی اگر روزانه ۲ ساعت را در راه بگذرانیم، حدوداً یک‌هشتم زمان بیداری روزانه‌ی ما به جابجایی اختصاص می‌یابد!
اگر خودتان راننده‌ی خودرو باشید، دیگر به سختی می‌شود برای این زمان استفاده‌ی مفید دیگری متصور شد (البته به شرطی که از آنهایی نباشید که پشت فرمان روزنامه می‌خوانند). برای همین قصد دارم در این مطلب از اپلیکیشن NPR و ایستگاه رادیویی TED Radio Hour بنویسم.
احتمالاً تا به حال TED Talk دیده‌اید. TED یک سازمان رسانه‌ای است که کنفرانس‌هایی با موضوع‌های متنوع را به صورت رایگان منتشر می‌کند و شعارش اینست: «ایده‌هایی که ارزش انتشار دارند!»
استیون هاوکینگ، بیل کلینتون، بیل گیتس، ریچارد داوکینز، سم هریس و… افراد سرشناسی هستند که تد تاک داشته‌اند. ویدئوی کامل کنفرانس‌ها را می‌توانید در TED.com مشاهده کنید.
اما هر هفته در ایستگاه رادیویی تد، یک برنامه‌ی ویژه قرار داده می‌شود. در این برنامه از سخنرانان چند تد تاک مشابه دعوت می‌شود تا راجع به ابعاد مختلف موضوع صحبت کنند. میزبانی این برنامه بر عهده‌ی «گای راز» است و یکی از پرشنونده‌ترین برنامه‌های رادیویی دنیا به حساب می‌آید.
اگر تسلط نسبتاً خوبی روی زبان انگلیسی دارید، به سختی می‌توان برای اوقات رانندگی، کاری مفیدتر از گوش دادن به یکی از برنامه‌های این ایستگاه رادیویی برشمرد. موضوع‌های این برنامه محدود به علم نیست. مثلاً در برنامه‌های هفته‌های اخیر به موضوع‌هایی مثل «رشد فکری کودکان»، «اعتماد و عواقب آن»، «عواقب نژادپرستی» و «رمزگشایی عواطف» پرداخته شده است.
برای استفاده از ایستگاه رادیویی تد به اپلیکیشن NPR احتیاج دارید که به راحتی روی هر دو سیستم عامل اندروید و iOS قابل دانلود است. طول هر قسمت از این برنامه حدوداً ۵۰ دقیقه است و به جز قابلیت پخش آنلاین، امکان دانلود نیز وجود دارد.

1 نظر
  1. زهرا می گوید

    سلام
    بسیارعالیه فقط یه مشکلی وجود داره اونم وجود ضعف شدید انگلیسی برای من، با این وجود ممنون ازشما بابت معرفی یه همچین برنامه خوبی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.